Nuk është Messi, është Suarez: Barca turpëron Realin me “Manita”

Barcelona ka dërmuar Real Madridin në “Camp Nou”, duke e mposhtur me “Manita” (5 gola).

Katalunasit fituan me rezultat të thellë, 5:1.

Më meritori ishte Luis Suarez, që realizoi het-trik.

Dy golat tjerë për Barcën i shënuan Philippe Coutinho dhe Arthuro Vidal.

Goli i nderit për Realin erdhi nga Marcelo.

Barcelona është në vendin e parë me 21 pikë, ndërsa Reali në të nëntin me 14 sosh. /Gazeta Olle/