Nuk do të besoni se me kënd do të takohet Shkëndija raudin e ardhëm

Pas hedhjes së shortit në Nion të Zvicrës, skuadra e Shkëndijës, në rast se kualifikohet më tej, në raundin e tretë eliminatore të Ligës Evropa, mund të përballet me fituesin e sfidës Norkoping -Trakai.

Sfida e parë i takoi skuadrës suedeze me 2-1. Mirëpo skuadra tetovare duhet fillimisht të zhvillojë ndeshjen e kthimit në Helsinki, ku ka epërsi 3-1 nga sfida e parë në Strumicë.

Prishtina pikërisht është eliminuar nga Norrkopingu.

Norrkoping1498895229

Skënderbeu ka peshkuar fituesin e çiftit Shamrok-Mlada Boleslav në shortin e turit të tretë në Europa League.

skenderbeu

Çekët fituan në Irlandë 3-2 dhe janë thuajse të kualifikuar, ndaj Skënderbeu mund të mendojë që tani për ata, por natyrisht duhet të kalojë Kairat Almatin.

skender