Norrkoping – Prishtina, fitorja e mundshme e Prishtinës do t’ju bënte të pasur

Bastoret më të mëdha në botë kanë nënçmuar tej mase Prishtinën në duelin me Norrkopingun.

Takimi është i vlefshëm për ndeshjen e parë të Ligë së Evropës dhe luhet në Suedi.

Bastorja më e madhe në botë “bet365”, ka kuotuar fitoren e Prishtinës më 13.00, shkruan Gazeta Olle.

Për barazim ata kanë dhënë 7.00, derisa fitorja e suedezëve kuotohet me vetëm 1.14.

baste

Edhe barazimi ose fitorja e Prishtinës, ka kuotë të lartë, 5.00.

Kjo është hera e parë që Prishtina merr pjesë në një garë të tillë.

Sigurisht se favorit të mëdhenj janë Norrkoping, që momentalisht zënë vendin e dytë në renditje.

Fotboll, Allsvenskan, IFK Norrkšping - Hammarby

norrkoping