Nora e pafat: Nuk ia del për të bronztën

Xhudistja jonë Nora Gjakova ka pësuar humbje në ndeshjen që medalje të bronztë.

Gjakova është mposhtur me ippon nga francezja Sarah Leonie Cysique, shkruan Gazeta Olle.

Pa medalje ka mbetur edhe vëllai i Norës, Akili.

Kurse Kosova në këtë kampionat botëror ka rrëmbyer dy medalje të bronzta me Distria Krasniqin dhe Majlinda Kelmendin./GazetaOlle