Njihuni me top-6 çiftet e futbollit kosovar (FOTO)

Sikurse ne futbollin ndërkombëtar, edhe në futbollin e Kosovës nuk mungojnë çiftet e bukura.

Gazeta ‘Olle’ ju sjell disa nga çiftet që bien më shumë në sy në futbollit kosovar.

Futbollistët e zgjedhur janë: Lulzim Doshlaku (Feronikeli), Festim Krasniqi (Llapi),  Arbër Prekazi (Besa), Berat Hyseni (Llapi) dhe Altik Muhaxhiri (Vëllaznimi) apo Visar Zogiani (Flamurtari). /Gazetaolle.com

Lulzim Doshlaku – Ariana Dautaj

Luli - Arian Dautaj

 Festim Krasniqi – Aulona Maxhuni    

festim krasni - aulona maxhuni

Arbër Prekazi – Arianita Halimi

arber - arianita Halimi

Altik Muhaxhiri – Matilda Pruthi

altik - matilda pruthi

Berat Hyseni – Rrjedha Dana

 

berc1

                                       Visar Zogiani – Kaltrina Brovina

zogiani 12