Ndryshime në tabelë, rihapet lufta për titull

Shkurtohet diferenca mes Trepçës ’89 dhe Feronikelit. Derisa në fundjavë 89-shi shkoi në +9, tani epërsia e mitrovicasve është +7.

Kjo për shkak të barazimit ndaj Drenicës 0:0 dhe fitores së Feronikelit 4:0 ndaj Ferizajt, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Ndërkohë, Drenica ka 29 pikë, katër më shumë se Liria që u mposht nga Gjilani, me gjilanasit që grumbullojnë 36 sosh.

cats