Njihuni me skuadër që këtë vit ua dha rastin 54 futbollistëve të luajnë në Superligë

Mund tu duket e pabesueshme, por Hajvalia gjatë edicionit 2016/2017 ua ka dhënë mundësinë plot 54 futbollistëve që të futen në fushë dhe të luajnë në Supeligë.

Skuadra më e dobët në histori të Superligës mori vetëm 7 pikë në 33 ndeshje, shrkuan GazetaOlle.com.

Të mbetur pa sponsorët kryesorë në këtë klub luante pothuajse kush dëshironte duke u kthyer në një klub total amator.

hajvalia-2-696x463

Në anën tjetër klubet që u besuan numrit më të vogël të lojtarëve janë Prishtina dhe Gjilani, që luajtën gjithë kampionatin me 26 lojtarë.

Numër të madh lojtarësh promovuan edhe Trepca, Drita, Llapi dhe Besa. /olle.

Skuadrat dhe numri i lojtarëve

Besa – 37 lojtarë

besa

Drita – 37 lojtarë

drita

Prishtina – 26 lojtarë

prishtinafc

Gjilani – 26 lojtarë

gjilani

Trepça – 40 lojtarë

Trepça

Trepça 89 – 28 lojtarë

trepca 89

Llapi – 33 lojtarë

llapi

Ferizaj – 32 lojtarë

ferizaj

Liria – 33 lojtarë

feronikeli liria

Drenica – 27 lojtarë

drenica

Feronikeli – 28 lojtarë

feronikel i12

Hajvalia  – 54 lojtarë

hajvalia