Njihuni me Shishkovën

Shtohen kandidatet ruse si “muza” të kampionatit të ardhshëm botëror të futbollit. Serisë së bukurosheve i shtohet topmodelja 22-vjeçare e lindur në Tumen, Alena Shishkova.

Biondja 1.75 metra e gjatë ka pozuar për shumë revista, fushata komerciale, si dhe ka marrë pjesë në mjaft sfilita mode.

Ajo u shfaq në spektaklin “Miss Rusia 2012″ dhe u zgjodh si shoqëruesja e parë e Misit. Ajo ka studiuar në Institutin e Ligjit, Ekonomisë dhe Menaxhimit në Universitetin e Tumenit.