Një tjetër gjermane përballë Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë

Loriana Kuka do të luftojë për medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Pas fitores ndaj gjermanes Anna Wagner, një tjetër gjermane do të jetcë përballë Kukës, përcjell GazetaOlle.com.

Luise Malsahn është bronztë medaliste botërore 2015, nënkampione e Evropës dhe medaliste e bronztë në Lojërat Evropiane Baku 2015.

Kjo ndeshje pritet të filloj nga ora 16:00.

Fotografia e Kosovo National Olympic Committee