Një shqiptar është golashënuesi më i mirë në histori të Australisë (VIDEO)

Besart Berisha ka thyer rekordin dhe është bërë shefi i Australisë.

Goli i shënuar kundër Newcastle Jets, e ka bërë sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, golashënuesin më të mirë në histori të Australisë.

Ky ishte goli i 91-t i kosovarit duke kaluar kështu Archie Thompson i cili ka shënuar 90 gola.

http://www.dailymotion.com/video/x573jeh_besart-berisha-penalty-goal-melbourne-victory-1-0-newcastle-jets-02-01-2016_sport