Ngjarje e rrallë në Greqi, a duhet të veprohet kështu edhe në futbollin e Kosovës?

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në futbollin grek.

Federata e futbollit i ka dhënë një dënim të rëndë skuadrës nga Divizioni i dytë, Acharinaikos.

Atyre iu hoqën 54 pikë nga tabela për shkak se skuadra nuk i pagoi lojtarët, shkruan Indeksonline.

Skuadra në momentin e dënimit kishte vetëm tri pikë dhe tani është në minus 51 pikë, ku pas pesë javësh në kampionat e ka të sigurt rënjën në kategorinë më të ulët.

24796817_370821900049595_1656887984844749001_n

pic_1509812116_2