Newcastle hynë në garë për Shaqirin

Xherdan Shaqiri prej sot e ka edhe një mundësi për të zgjedhur të ardhmen e tij. Është Neëcastle United që hynë në garë me Evertonin, Schalken, Hoffenheimin dhe Fenerbahçen.

Sipas ‘chroniclelive.co.uk’, Neëcastle e dëshiron yllin kosovar të Interit dhe beson se mund të fitojë garën me Schalken, e cila shihet më konkrete për të marrë shërbimet e Shaqirin.

Ai nuk luajti as në miqësoren e sotme ndaj Milanit. /Gazeta Olle/