Ndryshon tabela, shikoni ku është Feronikeli pas fitores

Feronikeli ka kaluar Prishtinën në tabelë, pas fitores ndaj Hajvalisë në Kizhnicë 3:2.

Ekipi nga Drenasi ka tubuar 24 pikë, tri më pak se Trepça ’89 dhe një më pak se Prishtina, që gjithsesi kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndërkohë, Hajvalia është “ngujuar” në vendin e fundit me pesë pikë nga 11 ndeshje. /Olle

FS