Ndryshon orari i Superligës dhe ora e fillimit të ndeshjeve

Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet të premten në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas do ta hapë javën e 22-të në Vala Superligë.

Ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 14:00.

Vala Superliga

E premte, 17 mars
Feronikeli – Hajvalia

E shtunë, 18 mars
Drenica – Llapi
Prishtina – Drita

E diel, 19 mars
Gjilani – Besa
Trepça’89 – Trepça
Ferizaj – Liria

Liga e Parë
E shtunë, 18 mars
2 Korriku – Istogu
Ramiz Sadiku – Ulpiana

Vëllaznimi – KEK-u
Dukagjini – Deçani
Vushtrria – Flamurtari
Vitia – Rahoveci
Vllaznia – Fushë Kosova
Kosova (P) – Ballkani
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 14:00.