Ndeshja kualifikuese mbyllet 10:0

E pabesueshme, por e vërtetë. Ndeshja mes Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Malajzisë u mbyll me rezultatin 10:0 për vendasit.

Madje, arabët shtatë gola shënuan vetëm në pjesën e parë. Ndeshja i takonte rrethit të tretë të fazës së dytë të kualifikimeve për botërorin 2018.