Ndërron jetë sportisti pas aksidentit me makinë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pak më parë në Amerikë. Sportisti, Justin Haystrand, ka humbur jetën në një aksident me makinë.

Haystrand humbi kontrollin e makinës së tij “Honda Açord” në autostradë dhe humbi jetën nga përplasja.

Shkak i aksidentit besohet të ketë qenë moti i keq.

Haystrand ishte vetëm 27 vjeç ndërsa në karrierën e tij ishte shpallur dhe lojtari i vitit.

Për lojtarin e njohur kanë shprehur ngushëllime shumë ekipe amerikane, ndërsa ai shihej si një sportist shumë cilësor.