Ndërroi jetë Hamdi Tovërlani

Një nga pishtarët e pavarësimit të futbollit kosovar, Hamdi Tovërlani ka ndërruar jetë.

Tovërlani ka dhënë kontribut të madh për futbollin e Kosovës, ndërkohë që punoi dhe dha kontribut të madh edhe në gazetarinë sportive në Kosovë.

Së fundi ishte edhe vëzhgues në FFK.

GazetaOlle.com i shpreh ngushëllimet më të thella familjes së tij.