Napoli, ‘show’ ndaj Milanit (VIDEO)

Napoli e ka mundur Milanin me shifrat 3:2 në kuadër të javgës së dytë të Series A.

Milik (2) dhe Calleon dhe Romagnoli (autogol) realizuan për napolitanët kurse golat për Milanin u shënuan nga Niang dhe Suso, transmeton Gazetaolle.com.

Milani këtë ndeshje e mbylli me nëntë futbollistë pasi Kucka dhe Niang u përjashtuan me kartonë të kuq. Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj luajti 90-minuta në këtë ndeshje.

Napoli ndodhet e dyta me 4 pikë kurse Milan zë vendin e dhjetë me 3 sosh. /Olle

https://www.youtube.com/watch?v=iyO4ctq931Y

https://www.youtube.com/watch?v=e4plA-SO2d0

https://www.youtube.com/watch?v=r8ROKFjrwSk