Napoli i jep leksion Wolfsburgut (VIDEO)

Napoli i ka dhënë leksion italian gjermanëve të Wolfsburgut. Napolitanët fituan 4:1 në Gjermani, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës.

Higuan, Hamsik (2) dhe Gabiadini shënuan për italianët, derisa Bendtner realizoi golin e vetëm për vendasit.

Në ndeshjet tjera, Sevilla mposhti Zenitin rus, 2:1, kurse Dynamo e Kievit mundi 1:0 Fiorentinën.

Club Brugge dhe Dnipro barazuan 0:0.

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x2mwp8g_goal-manolo-gabbiadini-wolfsburg-0-4-ssc-napoli-16-04-2015-europa-league-1-4-final_sport

http://www.dailymotion.com/video/x2mwokm_nicklas-bendtner-1-4-wolfsburg-ssc-napoli-16-04-2015-hd_sport

http://www.dailymotion.com/video/x2mwo1m_goal-marek-hamsik-wolfsburg-0-3-ssc-napoli-16-04-2015-europa-league-1-4-final_sport

http://www.dailymotion.com/video/x2mwnt1_hamsik-23-wolfsburg-0-2-napoli-16-04-2015_sport