Mundësi i Shqipërisë mposht atë të Kosovës në Baku

Mundja për kategorinë 57 kilogram e meshkujve, stil i lirë, i ka vendosur përballë përfaqësuesin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë.

Kastriot Sedolli nga Kosova është ndeshur me Islam Islamaj nga Shqipëria, transmeton Koha.net.

Ndeshja ishte në kuadër të 1/8 e finales dhe me fitore 5-0, Islamaj është kualifikuar në çerekfinale.