Mourinho e quan veten ‘përbindëshi që vret fëmijë’!

Mourinho thotë se ai është “përbindëshi që i vret fëmijët”, derisa siguron Marcus Rashford se është vendimtar për skuadrën e tij.

Tifozët kishin frikë se Rashford mund të binte poshtë pas mbërritjes së Alexis Sanchez, por Jose ishte i shpejtë për të mbështetur anglezin.

 Marcus Rahsford has been assured he will still play a crucial role for United

Mourinho e ka quajtur në shaka vetën si  “përbindëshin që vret fëmijët”, ndërsa këmbënguli se Marcus Rashford mbetet i rëndësishëm për skuadrën e tij.

Mourinho tha: “Historia e Marcus është mjaft interesante, sepse ai filloi të luante me [Louis] Van Gaal, kur ekipi ishte në të vërtetë në telashe. Pastaj, ‘përbindëshi që vret fëmijët e vegjël’ arriti, por ai luan çdo lojë që atëherë”.

 Marcus Rashford has played a part in all 30 of Manchester United's matches

“Ai luan çdo ndeshje, duke filluar ose duke ardhur nga stoli, si sulmues, si anësor i majtë, si një krah i djathtë, pastaj shkon në ekipin kombëtar”.

Marcus Rashford ka luajtur rol të rëndësishëm në të 30 ndeshjet e Manchester United

“Fëmija është duke kaluar një përjetim në çdo nivel, prandaj një e ardhme mahnitëse e pret dhe rrethimi i këtyre lojtarëve vetëm mund ta ndihmojë atë”.

 Alexis Sanchez's arrival could make it harder for Marcus Rashford to make appearances

“Por e gjithë historia e Marcus – a do të ketë minuta dhe ndeshje? – kjo histori është vërtet e vjetër, sepse ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne”.

Rashford ka filluar 20 ndeshje nën Mourinhon këtë sezon dhe është paraqitur në të gjitha 36 ndeshjet në një formë këtë sezon.

Por me lojtarët si Sanchez, Anthony Martial, Juan Mata dhe Romelu Lukaku përreth, Mourinho ka paralajmëruar sulmuesit e tij se ata duhet të luftojnë për pozitat e tyre. /Gazeta Olle/

 Jose Mourinho says Marcus Rahsford will get game time