Mos befasoheni! Courtois po transferohet tek gjiganti italian

Gianluigi Buffon tashmë ka bërë me dije se ky do të jetë sezoni i tij i fundit në futboll.

Legjenda italiane ka bërë me dije se ai do të pensionohet në fund të këtij sezoni.

Buffon ka arritur moshën 40 vjeçare, andaj ka thënë se koha e tij ka përfunduar si futbollist aktiv.

Image result for wojciech szczesny juventus

Kështu, Juventusi ëhstë në kërkim të një portieri të ri, pasi nuk mund të ju besoj edhe shumë aftësive të Wojciech Szczesny.

“Zonja e Vjetër” është duke e monitoruar situatën e Thibaut Courtoisit tek Chelsea, përcjell “GazetaOlle.com”.

Portieri belg ka kërcënuar haptas klubin londinez, se nëse nuk i rrisin pagë, atëherë ai do të largohet në verën e ardhshme.

Courtois dëshiron që të përfitoj 240 mijë funte në javë, por që Chelsea ende nuk ka ndërrmarr asgjë.

Andaj, Juventusi është i gatshëm që ta rrëmbje portierin belg dhe t’i ofroj një pagë të majme./Gazeta Olle/

Thibaut Courtois of Chelsea