Montella reagon pas fitores, ka besim të madh për këtë çështje

Milani e ka mposhtur sonte Sassuolon si mysafir me rezultat solid, 2:0.

ffk reklama

Ndërsa, pas ndeshjes ka reaguar edhe trajneri, Vincenzo Montella, përcjellë ”GazetaOlle.com”.

Pas krizës së rezultateve në ndeshjet e fundit, Montella është spekuluar se mund të shkarkohet.

Megjithatë, ai besim të madh se yjet e Milanit do të përmirësohet dhe se çdo gjë do të kthehet për së miri.

DN4VLAtWkAAX_Us

”Ne e filluam ndeshjen sonte fuqishëm. Kishim 10 goditje në portë, më shumë se çdo ndeshje tjetër këtë sezon”.

”Kjo nënkupton se jemi duke punuar shumë në këtë aspekt dhe se jemi duke u përmirësuar”.

”Jemi në rrugë të duhur pasi që jemi më të organizuar dhe krijojmë më shumë mundësi. Unë jam i lumtur për këtë”.

”Kam besim të madh sepse lojtarët në skuadrën tonë do të përmirësohen shumë shpejtë”, theksoi Montella. /Gazeta Olle/

DN5hJmrWkAEVtmG