Monaco kampion i Francës (VIDEO)

Monaco ka fituar kundër St. Ettiene 2:o dhe e ka siguruar përfundimisht titullin në Liuge 1.

Skuadra e Leonardo Jardim fitoi titullin përballë nj skuadre si PSG.

Golin e shënoi Mbappe dhe Jermaine.

Titulli i tetë nëhistori të Monacos./olle/