Mourinho: Tifozët nuk befasohen, e kam eliminuar dy herë Unitedin nga Championsi

Jose Mourinho e pranon që Sevilla meritoi kalimin në çerekfinale.

Trajneri portugez u shpreh shumë i zhgënjyer me rezultatin.

“Është zhgënjyese, por ky është futbolli. Ata bën mirë dhe unë u dëshirojë suksese”, tha fillimisht Mourinho.

“Nuk është diçka e re për tifozët, pasi që unë dy herë kam eliminuar Unitedin nga Champions”.

“Përballja ka qenë e balancuar. Kalimi i Sevillas ka qenë i merituar. Ju dëshiroj suksese në çerekfinale”, shtoi ai.