Mitrovica sjellë tetë përforcime, tri nga Shqipëria (FOTO)

Nënkampionia e Kosovës në konkurrencën e femrave, KFF Mitrovica, ka sjellë hiq më pak se tetë përforcime gjatë afatit kalimtar të verës.

Mitrovicasit kanë angazhuar tri lojtare nga Tirana, Daniela Kodra, Irisa Beqiraga dhe Rabie Tota, nga Ferizaji kanë marrë Mimoza Islamin dhe Marigona Tahirin, kurse nga 13 Qershori, Shkurta Maliqin, Fatbardha Osmanin dhe Albana Qunin, njofton KFF Mitrovica.

Kjo skuadër edhe në edicionin e ardhshëm do të kërkojë titullin e kampionit. /Olle

kfffmitrovica