Mitrovica eliminon Feronikelin, ja finalja e Kupës së femrave

Mitrovica është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës te femrat.

Ekipi mitrovicas ka mundur Feronikein 2:1.

Edona Kryeziu dhe Kaltrina Biqkaj realizuan për ekipin mitrovicas.

Golin e vetëm për Feronikelin e shënoi Zylfije Bajramaj.

Në gjysmëfinalen tjetër, Kosova e Prishtinës eliminoi Lirinë.

Kësisoj në finale takohen Mitrovica e Kosova. /Gazeta Olle/