Milot Rashica në radarin e skuadrës së madhe italiane

Milot Rashica po kalon në një formë të jashtëzakonshme edhe pas lëndimit që e la afro 1 muaj larg fushave.

Tashmë, ylli kosovar në afatin e janarit mund të ndryshojë skuadër qysh në afatin kalimtar të janarit, shkruan Gazeta Olle.

Mediumi i njohur italian “Calciomercatoweb” ka zbuluar se skuadra Milan janë në ndjekje të tre futbollistëve ofanziv.

Në mesin e tyre është edhe Rashica që shihet si një biznes i mirë për ta duke parë vlerën e tij në treg rreth 20 milionë euro.

Kurse, dy futbollistët e tjerë që janë nënshënjestër nga Milan janë: Allan Saint0Maximin i Newcastel United dhe Moise Kean nga Everton.