Milot Rashica e largon futbollistin serb nga Vitesse

tbollisti serb, Uros Djurdjevic, është larguar nga skuadra holandeze, Vitesse.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit holandez, ku ndër të tjera thuhet se ndarja ka qenë rruga më e mirë për të dyja palët, pasi lojtari nuk ka pasur minutazhë të madhe aq sa ka kërkuar, raporton Gazeta Tribuna. E  “fajtor” për largimin e tij është futbollisti nga Vushtrria, Milot Rashica, i cii ia ka zënë vendin në përbërjen e parë futbollisti serb.

Madje, në ndeshjen e fundit që Vitesse luajti baras 1:1 si mysafir i Ëillen II, ishte pikërisht Djordjovic që hyri në fund të ndeshje në vend të Rashicës, që luajti nga fillimi dhe asistoi te goli i barazimit.

Milot Rashica ka treguar lojëra të mirë deri me tani dhe është pjesë e përbërjes së parë të trajnerit, Peter Bosz./Gazeta Tribuna/