Miftari: Asgjë zyrtare për trajnerin Clavani

Sigal Prishtina e ka nisur furishëm afatin kalimtarë duke zytarizuar sot në amibentet e klubit tre basketbollist. Bëhet fjalë për Grant Johnson, Nenad Delic dhe Urim Zenelaj, shkruan GazetaOlle.com.

Drejtori i përgjithshëm i prishtinasve, Florian Miftari, sa i përket trajnerit Marco Calvani, ka bërë të ditur se nuk ka asgjë zyrtare.
Ky i fundit ka thënë se trajneri italian, ka një kontratë me një skuadër italiane, dhe u zgjedhur kjo Calvani, nuk do të mund të drejtoj skuadrwn prishtinase.

Në dy ndeshjet e ardhshme në kuadër të Ligës Ballkanike, ekipin do të udhwheq ndihmës trajneri te KB Prishtina Andin Rashica.