Messi, Ronaldo, Suarez, UEFA shpall fituesin (FOTO)

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, do të shpallet sot fitues i çmimit të futbollistit më të mirë të vitit në Evropë nga UEFA, ka bërë të ditur e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”.

Lionel Messi do të shpallet sot fitues i çmimit të futbollistit më të mirë të vitit në Evropë nga UEFA, ka bërë të ditur e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”.

Sulmuesi argjentinas është në garë me bashkëlojtarin e tij nga Barcelona, Luis Suarez, dhe rivalin nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo, shkruan lajmi.net.

Mirëpo, Messi do të dalë fitues, njësoj sikurse që është edhe favorit për të fituar Topin e Artë 2015.

M