Messi dhe Ronaldo festojnë Krishtlindjet me familje, Icardi thërrët shokët në darkë

Sot të gjithë besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjet, derisa këtë festë nuk e kanë lënë anash as yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, si Messi, Ronaldo Nëymar apo Icardi.

Të gjithë këta futbollistë, darkën e Krishtlindjeve e festuan me familjet e tyre, ku tregojnë edhe fotot që ata postuan në rrjetet sociale.

Image result for messi feliz navidad para todos

Ylli brazilian i PSG-së, Neymar Jr, ka shfrytëzuar një postim në Instagram, për t’ua  uruar Krishtlindjet të gjithë besimtarëve të krishterë.

Related image

Ndërkohë sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, ka ftuar dy miqtë e tij, Borja Valero dhe Matias Vecino, të darkojnë së bashku në shtëpinë e tij. Sigurisht që të dy mesfushorët kanë qenë të shoqëruar nga gratë e tyre. /Gazeta Olle/

Image result for icardi cena di natale con borja e vecinoImage result for icardi cena di natale con borja e vecino