Messi-City, frikësohet Barcelona

Manchester City nuk dorëzohet për Lionel Messin. Mediat britanike kanë raportuar sot që argjentinasi është objektivi kryesor i Cityt në afatin kalimtar të verës.

Klubi nga “Etihad” do t’i ofrojë Barcelonës 117 milionë euro.

Messi ka kontratë deri më 2018 me Barcelonën dhe nuk e ka rinovuar ende atë