Meritan Shabani nënshkruan kontratë të re me Bayernin e Munichut

Shabani nënshkruan kontratë profesionale me Bayernin

Meritan Shabani ka nënshkruar kontratë profesionale me Bayern Munichun.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2020 dhe është shprehur i lumtur me këtë kontratë.

“Bayerni është klubi im dhe jam shumë i lumtur që kam këtë mundësi”, ka thënë ai pas nënshkrimit të kontratës.