Mërgim Mavraj: Kjo ndeshje e Evropianit ishte e kurdisur!

 Mërgim Mavraj sërish lëshon një deklaratë të fortë për eliminimin e Shqipërisë nga Kampionatin Evropian.

Sipas deklaratës së tij të cituar nga mediat italiane, ndeshja mes Hungarisë dhe Portugalisë ishte e kurdisur. Takimi u mbyll 3:3, dhe me këtë rezultat u kualifikuan të dyja skuadrat.

“Ne e pamë lojën. Ne ishim shumë të mërzitur, me atë që ndodhi në fushë. Nuk ka kuptim që në një Kampionat Evropian bëhen marrëveshje për manipulime serioze”, tha Mavraj, shkruan “lacittadisalerno.gelocal.it”, përcjellë “GazetaOlle.com”.

mavrajj