Mega shkëmbim mes Atletico Madridit dhe Manchester Cityt

Skuadra spanjolle, Atletico Madrid, kërkon të rikthejë në oganikën e saj sulmuesin e Manchester Cityt, Sergio Aguero. Argjentinasi u ble nga City për 38 milionë euro në vitin 2011.

Nga ana tjetër, Pep Guardiola kërkon të mos humbasë shërbimet e argjentinasit por interesi i madh që shfaq për Antoine Griezmann mund edhe ta joshë teknikun që të lëshojë Agueron në rast se arrin të marrë shërbimet e francezit.

Image result for aguero

Në fillim të këtij sezoni, Aguero u kthye në golahënuesin historik të Cityit, kur shënoi golin e 178-të për klubin anglez që nga mbrritja në ‘Etihaad Stadium’.

Siç raporton e përditshmja ‘The Sun’ tashmë skuadra spanjolle e Atleticos kërkon që ta rreshtojë atë bashkë me Diego Costan dhe ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e sulmuesit për një transferim të mundshëm gjatë kësaj vere. /Gazeta Olle/

Image result for griezmann