Mediet italiane: Shaqiri e pranon këtë skuadër

Xherdan Shaqiri është shumë pranë largimit të tij nga skuadra italiane, ajo e Interit.

Dhe, sipas raportit të bërë nga mediat italiane, mësojmë se Shaqiri ka pranuar kalimin te skuadra e Schalkes.

Shaqiri erdhi te Interi gjatë janarit nga skuadra e Bayernit, mirëpo asnjëherë nuk ka arritur të tregojë formën e tij të vërtetë te skuadra italiane, dhe kështu pritet të largohet gjatë këtyre ditëve.