Mediat në Itali e vlerësojnë kështu Etrit Berishën (FOTO)

Atalanta më në fund u rikthye te fitoret, por në fushën e lojës ishte dhe Etrit Berisha në suksesin 1:4 ndaj Chievos. 

Portieri shqiptar që u rikthye pas një dëmtimi në gju, nuk ishte në formën e tij më të mirë në ndeshjen e sotme.

Berisha u vlerësua me notën 6 nga mediat italiane pas ndeshjes, kjo për faktin se nuk u tregua i saktë në pësimin e golit të shënuar nga Chievos.