Me këtë deklaratë, Wenger i siguron tifozët

Arsene Wenger i ka garantuar tifozët e Arsenalit se Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil nuk do të largohen këtë verë.

Trajneri francez është i bindur se kjo nuk do të ndodhë së paku edhe këtë verë.

wenger.

“Jemi në bisedime të mira për t’i zgjatur kontratat e tyre. Ajo që garantoj unë është se Ozil dhe Sanchez nuk do të largohen, së paku edhe këtë verë”, tha Wenger.

“Ata janë lojtarë tejet të rëndësishëm për projektin tonë dhe se nuk do të lejojmë prishjen e strukturës të skuadrës” ka shtuar francezi.

wenger

Ai vazhdoi ditë më parë kontratën me Arsenalin.