Mbyllet pjesa e parë, Kosova në epërsi 3:1 ndaj Norvegjisë

Kosova ka shkuar në pushim me super rezultat ndaj Kombëtares së Norvegjisë, në ndeshjen debutuese për parakualikimet e Evropianit të futsallit.

Kosova e mbylli 20 minutëshin e parë 3:1. Pas 10 minutash lojë, djelmoshat tanë janë në epërsi 2:0, shkruan Gazeta Olle.

Fadil Goli shënoi në minutën 4:52 dhe Espegren realizoi autogol në minutën 09:48.

Për 3:0 shënoi Gjinovci pas asistimit të Brovinës, kurse norvegjezët në minutën e fundit shënuan golin e parë me Maazouzin. Takimi po luhet në Qipro. /Gazeta Olle