Masimo Maccarone befason të gjithë me vendimin e fundit

Sulmuesi veteran Masimo Maccarone ka vendosur të vazhdojë karrierën në Australi, te skuadra Brisbane Roar.

Golashënuesi me përvojë të madhe në futbollin italian, do të nis një aventurë të re në futbollin australian.

Lajmi është bërë zyrtar në faqen e Brisbane.

Karrierën Maccarone e filloi te skuadra e Milanos, për të vazhduar te Parma, Siena, Palermo, Sampdoria dhe Empoli.