Marseille – Atletico Madrid, formacionet zyrtare të finales

Sonte në Parc Olympique Lyonnais zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Evropës mes Marseille dhe Atletico Madridit.

Tani dy ekipet kanë publikuar formaiconet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndeshja fillon prej orës 20:45.

Marseille: Mandanda, Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi; Sanson, Anguissa; Thauvin, Payet, Ocampos; Germain.

Atletico Madrid: Oblak, Vrsaljko, Gimenez, Godin, Lucas, Saul, Gabi, Thomas, Koke, Griezmann, Costa.