Manchester United dhe Roma kualifikohen tutje (VIDEO)

Manchester United e ka mposhtur Zoryan 2:0. Djajtë e kuq fituan në Ukrainë 2:0, me golat e Henrikh Mkhitaryan dhe Zlatan Ibrahimovic.

Pas kësaj fitore, ekipi i Jose Mourinhos u kualifikua nga vendi i dytë i grupit.

Ndërkohë. Roma e ka përmbyllur fazën e grupeve të Ligës së Evropës, në vendin e parë të Grupit E.

Skuadra e Luciano Spallettit sonte barazoi me ekipin e Astras, 0:0.

Një rezultat i çuditshëm ky për verdhekuqët, që njihen për shënimin dhe pësimin e golave.