Manchester United – Arsenal, formacionet zyrtare

Derbi i madh i Anglisë, mes Manchester United dhe Arsenal pritet të filloi pas një ore.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Për Arsenalin në këtë takim do të startojë Shkodran Mustafi, ndërsa Granit Xhaka do të jetë në bankën rezervë.

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Rojo, Darmian, CArrick, Herrera, Mata, Pogba, Martial, Rashford.

Arsenal: Cech, Jenkinson, Mustafi, Koscienly, Monreal, Coquelin, Elneny, Ramsey, Ozil, Walcott, Alexis.