Manchester City – Bristol City, kjo skuadër triumfon në gjysmë-finalen e parë

Manchester City e vazhduar ecurinë pozitive të fitoreve, por tani në Carabao Cup, transmeton ”GazetaOlle.com”.

Skuadra e Pep Guardiolas ka triumfuar Bristol City në kuadër të gjysmë-finales së parë të kësaj gare.

Në ndeshjen e zhvilluar në ”Etihad Stadium”, Man City ka fituar me rezultat, 2-1 ndaj Bristolit.

Në pjesën e parë, Bristol City e ka shënuar golin e epërsisë përmes Bobby Reid nga pika e bardhë.

14469724_911485522318014_3197768217114048912_n

Ndërsa, në pjesën e dytë, Manchester City barazoi përmes Kevin De Bruyne në minutën e 55-të.

Golin e fitores për ”Qytetarët” e shënoi Sergio Aguero në minutat e fundit të takimit.

Kështu, për t’u kualifikuar në finale, Man City duhet të triumfojë edhe në ndeshjen e kthimit në Bristol.

Golat dhe rastet e këtij takimi. /Gazeta Olle/

25994583_1209887322477831_8194314838838400554_n

besir-300x160 - Copy