Man United – Man City, konfirmohet mungesa e madhe

Në ndeshjen e fundit të cilën Manchester City e fitoi 1-0 kundër Tottenhamit u dëmtua mesfushori belg, Kevin De Bruyne.

Tashmë është konfirmuar që ai do të mungoj në duelin kundër Manchester United, e cila shihet si testi i fundit i vështirë për “qytetarët” në rrugëtim për të mbrojtur titullin kampion.

De Bruyne rrezikon të mungoj edhe më gjatë dhe ka mundësi që të humb të gjitha ndeshjet e mbetura të këtij sezoni.