Majlinda siguron medaljen, kualifikohet në finale

Xhudistja e Kosovës, Majlinda Kelmendi nuk ka të ndaluar dhe është kualifikuar në finale të garës në Tel Aviv të Izraelit.

Majlinda në gjysmëfinale ka mundur rumunen Andrea Chitu, duke u kualifikuar në finale.

Më herët Majlinda kishte mundur zvicerane Fabienne Kocher dhe Tetiana Levytska-Shukvani me Ippon, shkruan Gazeta Olle.