Majlinda përgatitet për testin e fundit para Olimpiadë

Kampionia e Botës në Xhudo, Majlinda Kelmendi është stërvitur për herë të fundit për Grand Prix që do të mbahet nesër në Budapest shkruan koha.net

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi do të marrin pjesë në Budapest në kategorinë 52 kilogramë. Ky Grand Prix do të jetë testi i fundit i Kelmendit para Lojërave Olimpike Rio 2016.

Nora Gjakova do të pauzojë pasi ka pasur një sezon më të ngarkuar.