Majlinda mund Giuffridan, kualifikohet në finale

Majlinda Kelmendi kalon edhe pengesën Odette Giuffrida, të cilën e kishte mposhtur edhe në finanlen e madhe të Loëjrave Olimpike RIO 2016.

Me një Ippon mjeshtëror, Kelmendi mposhti italianen, për të prekur finalen e madhe të Grand Slamit të xhudos, që po mbahet në Dyseldorf të Gjermanisë.

Kelmendi në finale takohet me Sosorbaram Lkhagvasuren të Mongolisë. Finalet zhvillohen pas orës 17.

I urojmë fat dhe suksese kampiones tonë.