Magani flet pas ndeshjes së parë si trajneri i 89-shit

Trajneri i Trepçës ’89, Gugash Magani, ka folur pas barazimit pa gola kundër Flamurtarit.

Ai ka thënë se ndeshja e parë ka bërë mirë për ekipin pasi që ka stërvitur fort për një javë.

26938218_1604840949554670_772290823_o

“Ndeshja e parë, ndeshje që bënë mirë për ekipin është pritur pas një pune njëjavore intenzive vërehet edhe lodhja”.

“Më mirë që ka ndodhur tash e kemi kohë t’i analizojmë gabimet dhe në ndeshjet e radhës të kemi kujdes”, ka thënë Magani.

26794267_1604840929554672_1250678338_n

Trepça ’89 do të mundohet ta fitojë titullin e kampionit pasi është vetëm shtatë pikë larg vendin të parë.

Magani ka ardhur këtë vit te 89-shi dhe do ta kërkojë titullin e parë në karrierë. /Gazeta Olle/

26857466_1604840919554673_513346322_n